Adam Małysz wraca do skoków – kolejne nagrody czekają?

Wielokrotny mistrz w skokach narciarskich powraca do swojej dyscypliny! Po 5 latach przerwy Adam Małysz wraca do skoków. Zapewne wielu fanów stęskniło się za widokiem skoczka w tamtym miejscu. Bywało, że w tamtych czasach podczas kolejnych Mistrzostw w wielu domach dało się słyszeć „Zawołaj mnie, jak Małysz będzie skakał”. Czy to zdanie znów będzie modne?

powrót Adama Małysza, Adam Małysz wraca do skoków

Wielki powrót Adama Małysza

Możliwe, że tak. Z tym, że nie do końca. Adam Małysz wraca do skoków, ale już nie jako uczestnik kolejnych turniejów. Tym razem ma objąć ważne stanowisko w Polskim Związku Narciarskim. O wielkim powrocie była mowa już w marcu, kiedy to Stefan Horngacher wspomniał, że będzie niedługo współpracował z Małyszem. Jednak nic wtedy nie było jeszcze pewne. Tym razem wiadomo – w niedzielę Adam Małysz ma ogłosić swój powrót do ukochanej dyscypliny sportowej, a dokładniej do PZN.

Przypomnijmy: W 2011 r. słynny skoczek ogłosił koniec swojej kariery w skokach narciarskich. Swe zainteresowanie skierował w stronę rajdów terenowych. Osiągnięte wyniki były całkiem niezłe, od 39. miejsca w Rajdzie Dakar w 2012 roku, do miejsca 15. i 13. w kolejnych latach (2013 i 2014). Jednak ta dyscyplina nie zagnieździła się w jego sercu tak mocno jak skoki narciarskie. Nie było łatwo podczas kolejnych starań; organizm skoczka nie znosił za dobrze przygotowań do rajdu; w 2015 r. nie ukończył Rajdu Dakar ze względu na awarię pojazdu. Niedawno zakończył współpracę z Orlenem, a co za tym idzie – kwestia finansowa utrudniała kolejne starty.powrót do skoków narciarskich, Adam Małysz wraca do skoków

Przez ten cały okres, Adam Małysz jednak nie zapomniał o dawnej dyscyplinie zimowej. Regularnie pomagał w skokach, np. poprzez swój udział w znalezieniu nowego trenera dla reprezentacji Polski (w osobie Stefana Horngachera). Teraz, na stanowisku Dyrektora Sportowego PZN, będzie odpowiedzialny za skoki oraz kombinację norweską. Ponieważ nie posiada wystarczającej wiedzy i doświadczenia z zakresu biegów narciarskich, prawdopodobnie ktoś inny będzie za nie odpowiedzialny.

Fakt, że Adam Małysz wraca do skoków stanowi idealną okazję, aby złożyć gratulacje. Tak jak dawniej dalekich lotów, tak teraz życzymy z całego serca Adamowi Małyszowi powodzenia na nowym stanowisku. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.