Boli ząb – co robić? Metody na pozbycie się bólu zęba

Boli ząb - co robić? Metody na pozbycie się bólu zęba

Ból zęba potrafi dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. Często nie mamy możliwości udać się od razu do dentysty. Tabletki nie zawsze są dobrym wyjściem, tym bardziej że uporczywy ból może doprowadzić do ich przedawkowania. Domowe sposoby na ból zęba, mogą okazać się wtedy zbawienne.

Boli ząb – co robić?

Gdy boli ząb trzeba działać szybko. Poszukaj w domowej apteczce olejku jodłowego. Nasącz wacik i przykładaj w bolące miejsce. Może to i kontrowersyjny sposób, ale dobrym pomysłem może okazać się po prostu masaż. A dokładnie masaż dłoni. Wystarczy odnaleźć odpowiedni punkt i uciskać go delikatnie przez parę minut. Pomocnym uciskiem będzie również ten nad górną wargą. Mimo, iż wydaje się to abstrakcją i można by pomyśleć że nie ma to nic wspólnego z zębem. Okazuję się, że to dość przydatne rozwiązanie.

Prostym sposobem jest oczywiście okład z lodu. Możesz też wykorzystać zwykłe mrożonki, które znajdziesz u siebie w zamrażarce. Niezawodną rzeczą będą płukanki. Najbardziej popularna to płukanka szałwiowa, ale równie skuteczna będzie mieszanka soli i jodyny. Wystarczy nawet woda utleniona, która ma każdy z nas w domu. Warto mieć jednak w domowej apteczce jakąś specjalistyczną płukankę z apteki.

Zobacz: Deser fit niskim kosztem

Babcine nalewki, również posiadają nie małe korzyści. Rozgrzeją bolące miejsce i ukoją ból. Żucie goździków, może nie jest najprzyjemniejsze i najsmaczniejsze, ale pozwoli odetchnąć od męczenia się z uporczywym zębem. Jeśli wypadła ci plomba, warto zapchać dziurę guma do żucia lub wacikiem, by uniknąć kłującego bólu i wrażliwości odkrytego miejsca. Wacik nasączony octem i posypany pieprzem, rozgrzeje policzek i da ulgę, do momentu pójścia do stomatologa.

Co prawda zaprezentowane przeze mnie metody potrafią chwilowo uśmierzyć nasz ból zęba a nawet pozbyć stanu zapalnego to nie zapominajmy, że w dalszym ciągu powinniśmy koniecznie udać się do dentysty. Dbajmy również na co dzień o nasze zęby i pamiętajmy o kontrolnych wizytach stomatologicznych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.