Co niszczy włosy?

wlosy-img-header-

W ostatnim wpisie dowiedzieliśmy się jak ujędrnić swoje ciało, a dziś zajmiemy się pielęgnacją włosów. Czy wiesz, co powoduje że Twoje włosy są zniszczone, cienkie i bez życia? Poniżej znajdziesz praktyczną listę rzeczy, które przyczyniają się do ich niszczenia i sprawiają, że są matowe i suche.

Spanie z rozpuszczonymi włosami

Podczas snu rozpuszczone włosy ocierają się o poduszkę, co bardzo je niszczy. Najlepszym i skutecznym rozwiązaniem jest związanie włosów przed snem w luźny kucyk lub warkocz. Należy również pamiętać o tym, by nasza gumka do włosów nie była zbyt cienka ani związana zbyt mocno, gdyż może to powodować łamanie się naszych włosów.

Wpływ farbowania na włosy

Najbardziej niszczące są blond pasemka oraz rozjaśnianie. Najlepiej jest wykonywać te zabiegi u profesjonalnego fryzjera, gdyż domowe sposoby mogą nawet spalić włosy, które trzeba bardzo długo regenerować. Czasami nie pozostaje nam nic innego, jak ściąć sporą długość włosów i poczekać, aż odrosną. Długotrwałe rozjaśnianie ma wielki wpływ na nasze włosy, które z biegiem czasu stają się łamliwe, matowe i przesuszone.

Trwała

Niegdyś bardzo popularna technika, która pozwalała cieszyć się trwałymi lokami lub falami. Technika ta polega na zmianie struktury włosów specjalnymi środkami chemicznymi. Niestety wpływa ona destrukcyjnie na nasze włosy ze względu na zawartość specjalnego płynu, który powoduje przesuszanie się włosów. Jeżeli jednak zdecydujemy się na trwałą, najlepiej wykonać ją w dobrym i sprawdzonym salonie fryzjerskim.

Suszenie włosów

Narażamy wtedy nasze włosy na działanie gorącego powietrza. Najlepiej jest zrezygnować z suszarki i pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia. Jednak w razie braku czasu czasami można użyć suszarki a gorący nawiew zastąpić chłodnym, który jest bezpieczniejszy dla kondycji naszych włosów. Warto również pamiętać, by nie suszyć ich do końca i pozostawić lekko wilgotne.

Prostownica i lokówka

Tak samo jak w przypadku suszarki – włosy są tu narażone na działanie bardzo wysokiej temperatury. Częste prostowanie i kręcenie włosów lokówką, pozbawi je naturalnego nawilżenia przez co staną się matowe, suche i łamliwe.

falowane włosy

Tarcie włosów ręcznikiem

W żadnym wypadku nie można pocierać włosów po ich umyciu, gdyż naraża się je na uszkodzenia mechaniczne. Zaleca się, by mokre włosy owinąć w ręcznik – najlepiej z mikrofibry.

Kosmetyki do włosów zawierające alkohol

Często można zauważyć, że w składzie żeli, lakierów i pianek do włosów znajduje się alkohol. Sprawia on, że włosy stają się słabe, wysuszone i matowe.

Nieprawidłowe mycie włosów

Wyróżnia się tu cały szereg czynników:

– mycie w zbyt ciepłej lub zimnej wodzie

– mycie włosów a nie skóry głowy

– stosowanie zbyt mocnych szamponów i brak nakładania odżywki

– zbyt częste lub rzadkie mycie włosów

Podcinanie końcówek w domu

Widząc rozdwojone końcówki, nie raz same sięgamy po nożyczki, by je podciąć i poprawić ich wygląd. Jednak używając nożyczek, które nie są do tego przeznaczone i które nie są zbyt ostre, jeszcze bardziej rozdwajamy nasze końcówki.

Aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, warto zrezygnować z czynników, które je niszczą. W razie możliwości zrezygnujmy z suszarki, prostownicy i lokówki oraz zadbajmy o odpowiednie nawilżenie włosów.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. PannaTusia pisze:

    ja stosuję od pewnego czasu olejek (polecony mi zresztą przez moją koleżankę) firmy Loreal Paris (chyba tak się to pisze) Eliksir odbudowujący. Cena spoko bo za opakowanie 100ml dałam jakieś 30zł i teraz moje włosy się lepiej rozczesują bo nie są już takie postrzępione jak dawniej. Pewnie za jakiś czas znów będę musiała zmienić kosmetyk bo włosy się przyzwyczają i już nie będzie takiego efektu WOW ale póki co jestem zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.