Co powinna zawierać wyprawka szkolna?

Sierpień i początek września to czas, kiedy konieczne jest przygotowanie szkolnej wyprawki. Co powinna zawierać wyprawka szkolna? O czym pamiętać, jeśli przygotowujemy ją po raz pierwszy? Oto podpowiedzi o tym, co trzeba kupić dziecku na początku roku szkolnego.

wyprawka szkolna

O czym pamiętać przygotowując wyprawkę dla dziecka?

Zazwyczaj rodzice otrzymują od wychowawców listę produktów i akcesoriów szkolnych, które są niezbędna dla dziecka. Zawierają one spis niezbędnych elementów wyposażenia, ale warto pamiętać, żeby sięgać po solidne produkty. Dzieci, zwłaszcza ten najmłodsze, mogą zniszczyć przedmioty, zwłaszcza, gdy nie są one solidne. Dlatego kupując np. piórnik warto zapłacić więcej, wiedząc, że posłuży dziecku przez cały rok szkolny. To samo dotyczy kredek i flamastrów. Można je kupić już za kilka złotych, ale nie będą one dobrej jakości. Tymczasem np. dla dziecka w przedszkolu, które dopiero uczy się kolorowania, ważne jest, by pisaki były sprawne i dobre jakościowo, a tym samym służyły długo i bez nieprzewidzianych, niemiłych niespodzianek.
Ważną kwestią jest zakup tornistra. To jeden z najdroższych wydatków, jednak droższe wersje są znacznie wygodniejsze dla dzieci. Pozwalają też zoptymalizować ciężar noszonych podręczników, co wpływa na prawidłową postawę i pozwala uniknąć bólów pleców i problemów z kręgosłupem w przyszłości. Tornister nosi się na co dzień, dlatego tak ważne jest, by zapewniał wygodę, ale i podobał się dziecku. Warto zatem wybierać tornistry w przyjemnych kolorach, przeznaczonych dla chłopców i dziewczynek, np.z motywem ulubionych postaci z kreskówek.

Wyprawka szkolna – dla młodszych i starszych dzieci

Zależnie od wieku dziecka wyprawka szkolna może się znacznie różnić. Dla maluszków w przedszkolu nie ma potrzeby kupowania podręczników (czasami jest to jedna książeczka, którą, jednak zamawia się u wychowawcy w grupie przedszkolnej). Konieczne jest jednak, by znalazły się w niej mazaki, kredki, farby akwarelowe itp. To często pierwsze w życiu dziecka przedmioty, dlatego warto wybierać solidne produkty, oznaczone znanymi markami, dbającymi o wygodę korzystania dziecka i o aspekty zdrowotne.
W przypadku starszych dzieci, zwłaszcza tych, które zaczynają naukę w pierwszej klasie, wydatki na wyprawkę są mniejsze, ponieważ dzieci mają pisaki lub długopisy z poprzedniej klasy. Konieczny będzie, jednak zakup podręczników. Te można kupić, jednak np. w sklepach stacjonarnych, które powstają w coraz większej ilości polskich miast, a nawet w sieci. Oferują możliwość zakupu używanych książek po znacznie niższych cenach, co daje możliwość oszczędzania. To ważne, kiedy ma się kilkoro dzieci, a tym samym znacznie większe wydatki na wyprawkę szkolną. Warto też sprawdzać oferty promocyjne w księgarniach i supermarketach. Można tam znaleźć np. dobre jakościowo długopisy lub kredki w atrakcyjnych cenach.

Szkolną wyprawkę warto zacząć gromadzić już na początku wakacji. Wówczas wydatki nie będą tak odczuwalne jak wówczas, kiedy w krótkim czasie będziemy zmuszeni zakupić i podręczniki i tornister i inne przedmioty codziennego użytku dla uczniów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.