Domowe sposoby na popękane pięty – zadbaj o swoje stopy!

Obecnie coraz częściej zdarza się, iż wiele osób ma bardzo duży problem z popękanymi piętami. Nic w tym dziwnego, ponieważ na co dzień nosimy często obuwie wykonane z tworzywa sztucznego, z powodu którego nasze stopy nie oddychają. Jednak popękane pięty mogą być także oznaką wielu chorób lub też złego stanu zdrowia. Zatem w jaki sposób możemy o nie zadbać? W jaki sposób możemy je pielęgnować w domu? Podpowiadamy w artykule!

popękane pięty

Popękane pięty częstym problemem

Zdecydowanie popękane pięty nie są ozdobą. W szczególności wiele osób ma z tym bardzo duży problem w sezonie letnim, gdy odkrywamy właśnie tą część naszej stopy. Problem popękanych pięt dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Warto pamiętać, iż aby nasze pięty prezentowały się doskonale, powinniśmy systematycznie nawadniać nasz organizm. Jest to bardzo istotne, aby pić min. 1,5 litra wody. Niestety bez tego możemy stosować najlepsze kosmetyki, a żaden nam nie pomoże.

Jak dbać o pięty domowymi sposobami?

Bardzo istotne są dobre kremy do stóp, które w swoim składzie posiadają dużą zawartość mocznika. Jednak poszukując takich produktów należy zwrócić dużą uwagę na fakt, aby w składzie takich kosmetyków były produkty w pełni naturalne. Dobrze jest gdy w takim kremie naturalnych składników jest co najmniej 90%.

Warto zainwestować na noc w specjalne skarpetki złuszczające. Gdy za pomocą kremów naskórek się zmiękczy, specjalne skarpetki pomogą nam się go pozbyć. Jeżeli już zakończymy proces złuszczania, warto kupić skarpetki zawierające 100% bawełny. Przed spaniem powinniśmy nałożyć grubą warstwę kremu i założyć bawełniane skarpetki, które pomogą wchłonąć kosmetyk. Doskonałym pomysłem jest także kąpiel popękanych pięt w siemieniu lnianym.

Podsumowanie

Wbrew pozorom domowych sposobów na pielęgnację swoich pięt jest bardzo dużo. Powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybierać dobrej jakości obuwie. Nie powinno być wykonane ze sztucznych materiałów, ponieważ w takim przypadku nasze pięty są narażone właśnie na przesuszenie. Warto także zainwestować w wysokiej jakości kosmetyki do nawilżania. Jednak musimy zwrócić uwagę na fakt, aby w ich składzie były przede wszystkim składniki w pełni pochodzenia naturalnego. Doskonałym pomysłem jest także stosowanie domowych zabiegów na przesuszone i popękane pięty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.