Jak się rozbudzić? Szybki plan na zmęczenie

Wczesne poranki, jesienna pora, do tego duża ilość obowiązków nie pozwalająca Ci wcześnie zasnąć? Chciałabyś rzucić wszystko i położyć się spać, mimo że na zegarku widnieje godzina 14:00? Poszukaj na to skutecznych sposobów! Sprawdź jak się rozbudzić!

przemęczenie, jak się rozbudzić

Powody wiecznego zmęczenia

Jak to jest, że pomimo 6-8 godzin snu, Ty ciągle czujesz się niewyspana? Jeżeli odpowiedzią na to pytanie nie jest zbyt mała lub nieregularna ilość snu, trzeba zacząć szukać. I to natychmiast. Ponieważ powodów może być wiele. Diabeł najprawdopodobniej tkwi w szczególe, czytaj: w Twoim organizmie. Jeżeli nie wiesz czy brakuje Ci potasu, magnezu czy innej witaminy, natychmiast biegnij do sklepu i zacznij nadrabiać ich deficyt.

Następnym krokiem powinna być zmiana w sposobie odżywiania; być może zaniedbujesz regularność posiłków bądź, co gorsza, w ogóle z nich rezygnujesz. Tak czy inaczej nie ma na co czekać! W tym czasie proponuję Ci następujące sposoby na rozbudzenie organizmu „na już”, czyli w chwili, gdy nie masz w swoim zasięgu kołdry i poduszki.

Na początek – rozgrzewka

stretching, jak się rozbudzić

Jak myślisz, dlaczego w trakcie zajęć czy pracy przy biurku (gdy nieustannie siedzisz) nagle się rozciągasz? Jest to chwila, gdy Twoje mięśnie krzyczą o pomoc z powodu odrętwienia. Skupiając się na kolejnej partii mięśni i dokładnym ich rozciągnięciu sprawisz, że rozluźnią się, a krew będzie lepiej krążyć, jednocześnie Cię pobudzając.

Jeżeli przebywasz w domu, ale nie chcesz się kłaść ze względu na ilość obowiązków – wykorzystaj pół godziny aby porządnie się zmęczyć, tzn… poćwiczyć. Samo rozciąganie może nie wystarczyć; porządne ćwiczenia w ciągu nawet 5 minut mogą pobudzić Cię do działania.

Napij się czegoś ciepłego

kawa na rozbudzenie, jak się rozbudzić

Tak, tak, też w pierwszej chwili pomyślałam o kawie 🙂 Są jednak inne sposoby równie dobrze pomagające Ci nabrać sił. Są to na przykład:

  • zielona herbata – parzona jednak tylko przez ok 3-4 minuty; w przeciwnym razie raczej uspokaja;
  • yerba – jeżeli zafundujesz sobie wcześniejszy detoks od kawy, efekty z yerbą mogą być spektakularne;
  • energetyki? – na dłuższą metę jednak nie polecam – nie chcemy przecież niepotrzebnych uzależnień;

Rozmawiaj!

jak się rozbudzić

Wiesz, jaka jest najlepsza opcja? Odezwanie się do kogoś! Rozbudzenie umysłu rozmową, miłym spędzeniem czasu i wymianą żartów. Po coś w końcu masz tych ludzi wokół siebie. Człowiek siedzący sam zdecydowanie prędzej się zanudzi. Zresztą, jest to unikalna opcja – możesz ją łączyć z wymienionymi już wyżej.

A Ty masz już swój sposób na to jak się rozbudzić? 😉

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.