Laserowe usuwanie przebarwień – co musisz o nim wiedzieć?

Przebarwienia skóry to dość częsta przypadłość. Te przykre, choć nieszkodliwe, niedoskonałości można łatwo usunąć poprzez zastosowanie zabiegu laserowego usuwania przebarwień (Laserowe usuwanie przebarwień).

Laserowe usuwanie przebarwień skóry - na czym polega zabieg

Czasami przebarwienia pojawiają się w postaci niewielkich piegów, innym razem są to plamy o innym (ciemniejszym) kolorze niż skóra, co może powodować pewien dyskomfort i kompleksy.

Co jest przyczyną powstawania przebarwień na skórze?

Na początek kilka słów o samych przebarwieniach skóry i przyczynach ich pojawiania się. Przyczyną powstawania przebarwień skóry może być nadmierne opalanie skóry, przebyte oparzenia słoneczne czy choroby wątroby. Również z wiekiem na skórze mogą zacząć pojawiać się przebarwienia, które sprawiają, że cera wygląda na niezdrową i zniszczoną.

Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry mogą mieć rożną formę a także powodować dyskomfort i kompleksy.

Laserowe usuwanie przebarwień skóry – na czym polega zabieg?

Przebarwienia występują na różnych głębokościach skóry, dlatego tak trudno je zlikwidować. Najskuteczniejszą metodą jest laserowe usuwanie przebarwień. W uproszczeniu, zabieg ten polega na rozbiciu nagromadzonej w miejscu przebarwienia melaniny na drobne cząsteczki, który następnie samoczynnie są wchłaniane przez organizm.

Efekt to jaśniejsza i zdrowiej wyglądająca skóra.

Laserowe usuwanie przebarwień – dla kogo jest ten zabieg?

Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Na jakie efekty możemy liczyć?

Laserowe usuwanie przebarwień pozwala na usunięcie melasmy, przebarwień posłonecznych i pozapalnych, piegów oraz tzw. znamion Beckera (ang. Becker’s nevus, melanosis naeviformis, pigmented hairy epidermal nevus).

Czym jest znamię Beckera?

Znamię Beckera to rodzaj zmiany skórnej, występującej zazwyczaj na ramieniu lub przedniej ścianie klatki piersiowej i w okolicy łopatki. Znamię to jest najczęściej wrodzone lub pojawia się u osób nim dotkniętych zaraz we wczesnym dzieciństwie. Taka zmiana skórna występuje częściej u mężczyzn i ma postać brązowej plamy z nieregularnymi brzegami, niekiedy pokrytej ciemnymi szorstkimi włosami.

Przeciwwskazania do zabiegu

Generalnie nie ma wielu przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwania przebarwień skóry. Istnieją jednak pewne choroby czy dolegliwości które mogą skutecznie wykluczać zastosowanie laserowego usuwania przebarwień.

O czym mowa? Z zabiegu laserowego usuwania przebarwień nie mogą skorzystać osoby, które chorują na nowotwory skóry lub cukrzycę, mają tendencję do tworzenia się bliznowców lub przechodzą aktywną infekcję bakteryjną lub wirusową.


Zobacz: Olej kokosowy – recepta na zdrowie i piękną skórę

Co więcej, niedawne zabiegi medycyny estetycznej, przyciemnianie skóry samoopalaczami czy stosowanie substancji światło uczulających, również sprawiają, że nie można zastosować laserowego usuwania przebarwień. Poddawanie się zabiegowi w czasie ciąży lub karmienia piersią także nie jest wskazane.

Jeśli masz wątpliwości czy możesz skorzystać z tego zabiegu radzimy skontaktować się z lekarzem specjalistą. Lekarz potwierdzi czy występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Jak się przygotować i jakie są efekty zabiegu?

Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Zabieg nie wymaga dużych przygotowań, wystarczy, że skóra jest czysta, nieopalona i bez wykwitów. Najlepiej też tuż przed wizytą unikać leków oraz ziół światłouczulających.

Po zabiegu skóra jest obrzęknięta i zaczerwieniona przez jeden do dwóch dni. Potem skóra brązowieje, pojawiają się na niej bardzo drobne strupki, które później ulegają złuszczeniu. Po 4 do 6 tygodni są widoczne ostateczne efekty zabiegu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.