Michał Pazdan – 7 faktów z życia piłkarza

Michał Pazdan

Źródło: pzpn.pl

W dzisiejszym artykule poznasz kilka ciekawostek na temat reprezentanta naszego kraju w Mistrzostwach Europy 2016. Poniżej zamieszczone są informacje, z których dowiesz się m.in. jaki pseudonim nosi Michał Pazdan i ile zarabia. Sprawdź, o jakich faktach dotyczących polskiego piłkarza jeszcze nie wiedziałeś!

Michał Pazdan – ciekawostki z życia polskiego piłkarza:

 • Michał Pazdan pochodzi z Krakowa, urodził się 21 września 1987 roku. Ma 180 cm wzrostu. Prywatnie ma żonę Dominikę oraz syna Marcela. Rodzina mówi, że potrafi przyrządzać smakowite potrawy, ale do gotowania czasami trzeba go motywować.
 • Jego pseudonim to Pirania ze względu na jego nieustępliwość podczas meczów. Taki przydomek otrzymał od byłego trenera reprezentacji naszego kraju – Leo Beenhakkera, który powołał go do Mistrzostw Europy 2008. Jednak nie wszedł na boisko nawet na minutę.
 • Zagrał w takich klubach jak: Hutnik Kraków, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok. Obecnie reprezentuje Legię Warszawa, w której gra od 2015 roku.

  Michał Pazdan w trakcie meczu

  Źródło: legia.com

 • Zadebiutował jako piłkarz reprezentacji Polski mając 20 lat – w 2007 roku, gdzie jak dotąd zagrał łącznie w 21 meczach.
 • W trakcie meczu z Irlandią brutalnie zaatakował piłkarza Jonathana Waltera. Internaucie nie czekali długo, gdyż po zwycięskim meczu można było spotkać takie memy jak np. „Kung-fu Pazdan”. Sprawdź tutaj, co pisano na temat Michała Pazdana po meczu z Irlandią Północną.
 • Michał Pazdan mówi, że piłka to cały jego świat – jego pasją jest oglądanie meczy piłkarskich i ich późniejsze analizowanie.
 • Szacuje się, że jako piłkarz Legii Warszawa rocznie zarabia niespełna 200 tysięcy euro.

Piłkarz pokazał klasę podczas spotkania z Niemcami – znakomicie blokował atak naszych przeciwników na stadionie Stade de France 16 czerwca 2016 r. Jednym z powodów, dzięki któremu nie przegraliśmy meczu była jego bardzo dobra obrona i zatrzymywanie akcji rozgrywanych przez rywali. Z pewnością będziemy śledzić także jego dalsze losy podczas kolejnej rozgrywki, którą będziemy mogli oglądać już 30 czerwca o godzinie 21:00. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Portugalia, której również udało się awansować do 1/8 finału Mistrzostw Europy. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Fan piłki pisze:

  nic dziwnego, że pazdan stał się ostatnio taki popularny bo trzeba przyznać, że na euro 2016 grał genialnie 😀 podobnie błaszczykowski czy kapustka. tylko milika szkoda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.