Napój izotoniczny -domowy sposób

Napój izotoniczny możemy kupić w praktycznie każdym sklepie, robimy to chętnie, bo przecież to świetne uzupełnienie elektrolitów oraz nawodnienie w trakcie wysiłku fizycznego, a dodatkowo izotoniki kuszą nas swoimi kolorowymi barwami i różnorodnymi smakami. Ale czy tak naprawdę wiemy co w nich jest? Całe mnóstwo barwników i chemii. Więc prócz tego że dobrze nawadniają nasz organizm, bardzo go zanieczyszczają i trują.

Bardzo prostym sposobem możemy sami zrobić w domu napój izotoniczny, który nie będzie zawierał konserwantów ani sztucznych barwników. Smak i wygląd na pewno będzie różnił się od izotoników kupionych w sklepie, jednak wartości w nim zawarte znacznie lepiej wpłyną na nasz organizm.

Jak zrobić domowy izotonik?

W zależności od tego ile chcemy przygotować napoju musimy dobrać odpowiednią ilość składników, aby nie było ich za mało lub za dużo (wtedy smak będzie zbyt intensywny). Do szklanki wody (ok 250ml) dodajemy płaską łyżkę miodu, sok wyciśnięty z połówki średniej cytryny i szczyptę soli. Dobrze jest, aby woda była lekko ciepła, ponieważ miód i sól szybciej się wtedy rozpuszczą. Wszystko razem mieszamy i napój izotoniczny gotowy.

ciepła-woda-z-cytryną

Teraz możemy być pewni tego co pijemy i nie faszerować się konserwantami i sztucznymi barwnikami. Taki domowy izotonik doskonale nawadnia organizm podczas wysiłku fizycznego oraz uzupełnia w nim utracone elektrolity. Dodatkowo woda z cytryną wspomaga pracę układu pokarmowego i samooczyszczanie się organizmu z toksyn.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.