Nawyki niszczące zęby – dowiedz się czego unikać

Nawyki niszczące zęby

Jak wiadomo każdy marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu. Często jednak sami przyczyniamy się do niszczenia naszych zębów. Pewnie nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy ale niektóre wydawałoby się zwykłe codzienne czynności mogą skutecznie przyczynić się do pogorszenia stanu naszych zębów. O co chodzi? Już wyjaśniam:

Nawyki niszczące zęby

Przede wszystkim takim złym nawykiem, przez który niszczymy swoje zęby jest otwieranie jakiś opakowań zębami. W ten sposób płytka nazębna się niszczy, a zęby się osłabiają. Dlatego też, jeżeli już nie potrafimy otworzyć jakiegoś opakowania, to powinniśmy spróbować otworzyć je nożem albo innym ostrym narzędziem.

Kolejnym nawykiem, przez który niszczymy swoje zęby jest picie zimnych napojów i ssanie kostki lodu. Szok termiczny nie jest dobry dla zębów. Prowadzi do powstawania mikro szczelin w tkance zębowej a tym samym do rozwoju próchnicy. Dlatego też warto unikać picia zbyt zimnych napojów. Mogą one okropnie wpłynąć na nasze zęby.

Innym złym nawykiem jest obgryzanie paznokci. Zęby bardzo niszczą się od ciągłego obgryzania paznokci. Wiąże się to z faktem, że zaczynając mieć ostre końce i zaczynają zwyczajnie się ścierać.

Dodatkowym błędem popełnianym przy pielęgnacji swoich zębów jest posiadanie zbyt twardej szczoteczki. Twardą szczoteczkę możemy od razu kupić, albo zwyczajnie robi się taka w momencie kiedy używamy jej zbyt długo. Warto pamiętać o tym, że szczoteczkę powinno zmieniać się raz na miesiąc. Wtedy będzie ona dla nas odpowiednia. Powinniśmy również sprawdzić jakość włosia z którego jest wykonana. Może to znacznie nam pomóc w dbaniu o nasze zęby.

Uciążliwym nawykiem jest również żucie gumy zbyt długo. Ogólnie samo życie gumy wpływa niekorzystnie na nasze zęby. W momencie kiedy żyjemy ją zbyt długo, to staje się ona twarda i jeszcze bardziej przyczynia się do niszczenia naszych zębów.

Oprócz tego powinniśmy pamiętać o tym, aby myć zęby po każdym posiłku. Tylko wtedy będą one wyglądały dobrze. Warto pamiętać o tym, że nawyki niszczące zęby mogą przyczynić się znacznie do uszkodzenia ich sprawności. Dlatego też w codziennym życiu powinniśmy wyeliminować takie nawyki, jeżeli chcemy aby nasze żeby były zdrowe przez bardzo długi okres czasu. Często nawet nie wiemy, że takie uciążliwe nawyki wpływają negatywnie na nasze zęby. Warto więc o nich wiedzieć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.