Nieprzyjemny zapach z ust – jak się go pozbyć?

Nieprzyjemny zapach z ust to przypadłość, z którą zetknął się nie jeden z nas. Zarówno przyczyn jak i sposobów na pozbycie się tego problemu jest wiele. W tym artykule znajdziesz trzy najlepsze, domowe metody, które są pomocne w likwidowaniu przykrego zapachu z jamy ustnej.

nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny zapach z ust – przyczyny

Na początek przyjrzyjmy się przyczynom powstania problemu, jakim jest przykry zapach z jamy ustnej. Wbrew pozorom, często to nie brak higieny jest powodem brzydkiego zapachu. Może być on spowodowany np. próchnicą albo tym, że nitkujemy zębów, gdyż resztki jedzenia gromadzą się w przestrzeniach międzyzębowych, których szczoteczka nie jest w stanie doczyścić.
Problem z zapachem z ust powodują również choroby- zapalenie migdałków, angina, refluks żołądka czy wrzody. Dlatego, jeśli zauważymy u siebie problem z zapachem z jamy ustnej, warto zgłosić się do lekarza.

Płukanie ust sodą

Roztwór wody z sodą może okazać się pomocny w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu z ust. Płukanie jamy ustnej wodą z sodą przywróci właściwy poziom pH w ustach. Ponadto taki roztwór pomaga w usuwaniu przebarwień z zębów i działa antybakteryjnie.

Przekonaj się do pietruszki

Pietruszka

Pietruszka działa świetnie na ludzki organizm, niwelując brzydkie zapachy, w tym nieprzyjemny zapach z ust.

Pietruszka zawiera bardzo dużo chlorofilu, który między innymi, nadaje jej kolor. Działa on też świetnie na ludzki organizm, niwelując brzydkie zapachy, w tym nieprzyjemny zapach z ust. Poza tym ma bardzo dobry wpływ na układ trawienny, oczyszcza organizm. Wspomożesz się więc dodawaniem pietruszki do posiłków, a jeśli chcesz działać intensywniej- żuj listki pietruszki!
Podobne działanie ma również bazylia, mięta i kolendra.

Nieprzyjemny zapach z ust a dieta

Przyczyną brzydkiego zapachu z jamy ustnej może być również nieodpowiednia dieta. Postaraj się więc wzbogacić swój codzienny jadłospis o wspomnianą wcześniej pietruszkę, bazylię, ale też zielone ogórki, marchewki i jabłka.

 

Jeśli domowe metody nie pomagają w uporaniu się z problemem przykrego zapachu z ust, udaj się do dentysty lub lekarza rodzinnego. Nie wolno lekceważyć żadnych objawów choroby, a nieprzyjemny zapach z ust może się nim okazać. Ponadto pamiętaj, jak ważna jest higiena jamy ustnej – myj zęby oraz język przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, używaj nici dentystycznej i płucz usta, najlepiej naturalnymi roztworami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.