Olej kokosowy

 

coconut-1501334_1280

Wśród wszelkich olejów i olejków szczególną rolę odgrywa olej kokosowy. Niegdyś uważany przez dietetyków za nie warty uwagi. Obecnie badania dowiodły jednak, że posiada niezwykle korzystne działanie w wielu aspektach naszego życia. Dzieje się tak z powodu jego właściwości kosmetycznych, jak również i dietetycznych. Dodatkowo duże znaczenie ma w kosmetologii i dietetyce. Co sprawia, że olej kokosowy ma tyle pozytywnych opinii? Zobacz, jakich właściwości jeszcze nie znałeś na temat oleju kokosowego.

Olej kokosowy a właściwości lecznicze

Zalet oleju kokosowego jest mnóstwo. Zdaniem naukowców bardzo pomocny okazuje się między innymi w leczeniu wielu chorób oraz zapobiega chorobom układu krążenia. To właśnie z uwagi na medyczne właściwości olej kokosowy jest zalecany przez lekarzy dla chorych na cukrzycę, a to dzięki niezwykłym właściwościom, które usprawniają wydzielanie insuliny – sprawia to, że reguluje się poziom cukru we krwi. Olej kokosowy posiada również olbrzymie właściwości bakteriobójcze przez co uznawane jest za naturalny antybiotyk.

Korzyści dla sportowców

Lekarze oraz trenerzy personalni zalecają sportowcom stosowanie oleju kokosowego w czasie ćwiczeń. Wszystko za sprawą zawartych w oleju trójglicerydów, które przemieniają się z łatwością w „paliwo” dla osób uprawiających sport. Działa to tak, że aktywność fizyczna zwiększa się, a zdolność do regeneracji podnosi się po zakończonym wysiłku fizycznym.

Właściwości odchudzające

Oprócz właściwości leczniczych – olej kokosowy posiada również właściwości odchudzające przez co zalecany jest do stosowania przez wielu dietetyków z całej Polski. Dla osób chcących zgubić brzuszek – olej kokosowy będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż przyczynia się do zdecydowanego zmniejszenia otyłości brzusznej oraz chorób z nią powiązanych takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia ataku serca czy rozwoju miażdżycy. A to wszystko dzięki „magicznym” jego zdolnościom. Po przedostaniu się do organizmu jego cząsteczki pobudzają organizm zwiększając tym samym tempo przemiany materii. W celu zrzucenia wagi zaleca się stosowanie oleju kokosowego w dawce 2 łyżek dziennie – jest to ok. 30ml.

olej kokosowy

Właściwości kosmetyczne

Popularne jest zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce. Pomocny jest w szczególności dla osób mających problem z trądzikiem, a także pomaga w walce z grzybicą stóp. Co więcej – chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Pielęgnacja włosów i skóry

Szereg korzyści płynących z właściwości oleju kokosowego ma swoje zastosowanie również w pielęgnacji włosów i skóry. Powoduje on bowiem, że skóra jest nawilżona i przestaje być sucha. Zapobiega również powstawaniu zmarszczek i sprawia, że skóra jest elastyczna i wygląda na zdrowszą.Dużą zaletą jest to, że likwiduje łupież oraz zapobiega wypadaniu włosów. Zaleca się, aby nałożyć olej kokosowy na włosy dwie godziny przez ich myciem. Sprawi to, że włosy będą gładkie i zapobiegnie to rozdwajaniu się końcówek. Stosowanie oleju kokosowego jest także świetnym rozwiązaniem w walce z zaskórnikami.

Olej kokosowy dostępny jest w większości mniejszych sklepów oraz supermarketów. Bez problemu można go znaleźć w drogeriach, tak więc nie ma większego problemu z jego dostępnością. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą korzystać z szeregu właściwości, jakie posiada olej kokosowy. Znajduje on bowiem swoje zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale jest korzystny dla całego naszego ciała, a wszystko to za sprawą właściwości leczniczych i odchudzających. Zdecydowanie warto jest więc wypróbować jego działanie. Sama korzystam z niego podczas pielęgnacji swoich włosów, które stały się gładsze, bardziej miękkie i lśniące.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.