Olejowanie włosów – czy warto to robić?

Kilka lat temu w naturalnej pielęgnacji urody prawdziwą furorę zaczęły robić olejki. Te tłoczony na zimno, zamknięte w niewielkich szklanych flakonach z ciemnego szkła, są źródłem bardzo wielu witamin, oraz innych składników odżywczych. Działają doskonale zarówno na skórę, paznokcie, jak również włosy. Dlatego właśnie olejowanie włosów jest jednym z tak często robionych domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Co warto wiedzieć na temat olejowania? Jakie są zalety oraz efekty? Poniżej garść przydatnych informacji.

olejki do włosów

Czym jest olejowanie włosów

Olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie odpowiednio dobranego olejku na włosy. Nie jest to żaden skomplikowany zabieg, natomiast odrobinę skomplikowany może być sam dobór preparatu do swojego rodzaju włosów i ich kondycji. Na tym etapie warto zatem odrobinę zagłębić się w opisy konkretnych olejków, wybierając te, które są dedykowane na przykład dla włosów puszących się, zniszczonych i osłabionych, albo przetłuszczających się. Można również kupić olejek uniwersalny. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych olejków – m.in. kokosowy, rycynowy, agranowy, migdałowy, z pestek malin.

Jak zabrać się do olejowania?

Najważniejsze jest to, by po dobraniu odpowiedniego olejku, nie przesadzić z ilością. Olejek z reguły wdziera się od mniej więcej połowę włosów aż po końce. Po masowaniu olejku należy odczekać odpowiednią długość czasu (od 30 min do nawet 3 godzin), tak by składniki odżywcze miały szansę wniknąć w głąb włosa. Włosy można dodatkowo owinąć ciepłym ręcznikiem. Włosy olejować można również na noc, trzeba tylko odpowiednio je zabezpieczyć, aby nie pobrudzić poduszki.

Sprawdź też: 10 kroków koreańskiej pielęgnacji twarzy

Zalety olejowania włosów i spodziewane efekty

Włosy warto olejować dwa do trzech razy w tygodniu. Jeżeli robi się to regularnie, można spodziewać się naprawdę dobrych efektów w postaci odżywienia włosów. Kosmyki przestaną być suche, włosy nie będą się kruszy, staną się bardziej elastyczne i mocne. Poza tym będą się również pięknie błyszczeć. Kondycja włosów zdecydowanie poprawia się po kilku tygodniach regularnego olejowania. Zaletą jest to, że to zabieg skuteczny oraz stosunkowo tani. Buteleczkę dobrego olejku można kupić już nawet za około 10 zł. Należy jedynie uważać z olejowaniem włosów bliżej skóry głowy – mogą być one zbyt mocno przeciążone i stracić dobry wygląd.

A czy Wy używacie olejków do włosów? Jeśli tak, to które sprawdzają się u Was najlepiej? 🙂

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Felka pisze:

    Najwazniejsze żeby dobrac odpowiedni olejek do swojej jakości włosa. Bo bardzo łatwo można go obciązyć zbyt mocnym kosmetykiem albo przetłuścic. Lekkie, delkatne olejki mają z marki Ravina. Delikatne w sensie nie obciążania włosa ciężkim, niedobranym kosmetykiem, ale takim „spójnym”, takim który wzmocni strukturę włosa, a nie ją dodatkowo skomplikuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.