Nauka Pole dance – niezwykły trening silnej woli

pole dancing, nauka pole dance

Ostatnimi czasy świat sportu czy fitness znacznie się rozwinął. Niemal każda kobieta zaczyna trenować jogę, pilates, bieganie czy na siłowni. Coraz większą uwagę natomiast przykuwa nauka pole dance. Co się kryje za tą nazwą i jak wyglądają treningi? 

Nazwa Pole dance jeszcze niedawno kojarzyła się ze zmysłowym tańcem w całonocnych klubach, jednak w końcu nadszedł czas na kompletnie inne postrzeganie tej dyscypliny. Dzisiaj to już nie tylko coś dla oka (choć pojedyncze figury przyprawiają o zawrót głowy i to nie tylko osobę je wykonującą) – to złożony trening zarówno dla ciała jak i trening silnej woli. Spróbować może każdy, coraz więcej fanów znajdujemy wśród mężczyzn. A czego konkretnie można się nauczyć?

Treningi nie tylko za pomocą ciężarów

Trening fitness to nie tylko ćwiczenia dla ramion. Ekstremalnemu wysiłkowi poddawany jest także brzuch, pośladki, uda i plecy. Ćwiczymy zatem każdą partię mięśniową. Gdy popatrzeć na osoby prowadzące zajęcia pole dance można zauważyć, że nawet te najdrobniejsze z nich mają silnie wyrzeźbione ramiona i brzuch. Przy okazji można stracić parę kilo. Jednak główne nastawienie pada na samo wyćwiczenie mięśni. Do tego dochodzi szeroko rozwinięta umiejętność gimnastyczna, o jakiej nawet do tej pory nie myślałaś. Obserwując albumy z przykładowymi figurami pomyślisz „A więc szpagat to nie wszystko!”

Nauka Pole dance – ciężki trening silnej woli

gimnastyka, nauka pole danceNauka pole dance to także nauka oparta na trenowaniu Twojej psychiki; uwierz na słowo, niejednokrotnie podczas pierwszych lekcji wyjdziesz z sali załamana i jednocześnie przekonana, że już nic z Ciebie nie będzie. Słabsze jednostki w ten sposób odpadają, ale Ty po paru chwilach zaczynasz wściekać się na siebie i postanawiasz, że jeszcze pokażesz na co Cię stać. I o to właśnie chodziło. O przekuwanie małych porażek w jedno wielkie zwycięstwo.

Poprawa sylwetki i pewności siebie

Jak każdy rodzaj ćwiczeń fizycznych, również pole dance daje widoczne efekty. To nie tylko trening cardio (choć słabszej wersji). Z góry do dołu ulegniesz zmianie, którą wielu z Twoich znajomych z pewnością zauważy i zacznie podziwiać. W rezultacie sama zaczniesz widzieć siebie w innym świetle, innymi słowy: po prostu się pokochasz. I będziesz chciała więcej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.