Powierzchnia magazynowa – kupić czy wynająć?

Sprawne funkcjonowanie wielu firm wiąże się nie tylko z wynajęciem powierzchni biurowej, ale bardzo często konieczne jest magazynowanie towaru. Warto zastanowić się, czy korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie czy budowa magazynu?

wynajem hali magazynowej

Magazyn potrzebny od zaraz

Wynajem magazynu jest bardzo korzystny, gdy jest on niezbędny od zaraz. Budowa jest przedsięwzięciem czasochłonnym i nie każda firma może sobie pozwolić na taką zwłokę.Rozpoczęcie magazynowania towaru, gdy wynajmujemy magazyn wiąże się z podpisaniem umowy najmu i natychmiast można rozpocząć działalność. Budowa wymaga dużo więcej zabiegów logistycznych. Znalezienie odpowiedniego miejsca, zgromadzanie odpowiedniej dokumentacji oraz sam okres budowy to czas, którego przedsiębiorcy bardzo często nie mają.

Nie można zapomnieć również o kosztach, które generuje każde z tych rozwiązań. Wynajem magazynu wiąże się z wpłatą kaucji zabezpieczającej, która najczęściej jest w wysokości trzykrotnego czynszu najmu. Koszt budowy magazynu jest nieporównywalnie większy.

Na długo czy na krótko, mało czy dużo?

Wynajem magazynu daje szansę na manewrowanie powierzchnią w zależności od potrzeb. Nie zawsze potrzebna jest taka sama wielkość powierzchni magazynowych. Warto pamiętać, że kontrakty kończą się i nie w takiej sytuacji duży magazyn może być wyłącznie obciążeniem. W sytuacji odwrotnej brak powierzchni magazynowej może być dużym problemem. Wynajem kilku mniejszych magazynów nie zawsze jest korzystnym rozwiązaniem.

Wynajem magazynu ma tę zaletę, że nie trzeba troszczyć się o zarządzanie powierzchnią. Firmy zarządzające nieruchomością zdejmują ten ciężar z przedsiębiorcy, który może zająć się swoją działalnością.

Wyposażenie też jest ważne

Profesjonalny wynajem magazynu bardzo często obejmuje wyposażenie magazynu. Nie wiąże się to z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów, jakie są niezbędne, by wyposażyć powierzchnię. Regały, monitoring, czy odpowiednia klimatyzacja to kolejne udogodnienia.

Odpowiednie zabezpieczenie towaru przed osobami niepowołanymi to jedno z najważniejszych zadań. Bardzo ważna jest możliwość korzystania z wózków widłowych oraz bardzo często niezbędna jest konieczność korzystania z pracowników, którzy umieją je obsługiwać. Profesjonalny wynajem magazynu to również możliwość skorzystania z takich udogodnień.

Budowa własnych powierzchni magazynowych to duże wyzwanie. W dzisiejszych czasach bardzo korzystne wydaje się wynajęcie magazynu. Duża dostępność powierzchni magazynowych to szansa na zapewnienie sobie atrakcyjnej ceny wraz z usługami dodatkowymi, które mogą mieć bardzo znaczący wpływ na koszty prowadzenia działalności.


Toszek – powierzchnie magazynowe do wynajęcia

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.