Poznasz człowieka… po paznokciach jego, czyli piękne paznokcie Twoją wizytówką

Poznasz człowieka... po paznokciach jego, czyli piękne paznokcie Twoją wizytówką

Dziś krótki wpis na temat paznokci. Paznokcie to może niewielki ale znaczący element naszej osoby. Dlaczego? Już wyjaśniam. Gdy witamy się ze znajomym lub podajemy rękę nowo poznanej osobie, to mimowolnym odruchem jest zerknięcie na czyjąś dłoń. Dlaczego tak jest?

Podajmy sobie dłonie

Dłonie są taką częścią ciała, która potrafi wiele powiedzieć na temat drugiego człowieka. Przykładem może tu być podanie ręki osobie, która ma niemal do krwi obgryzione paznokcie. Co wtedy przychodzi nam na myśl witając się z taką osobą?

Poznasz człowieka... po paznokciach jego, czyli piękne paznokcie Twoją wizytówką czerwony lakier do paznokci

Czerwony lakier na paznokciach wygląda wspaniale i dodaje pewności siebie

Prawdopodobnie będziesz zdania, że ma ona jakieś bardzo poważne zmartwienia i jest to dla niej sposób na odreagowanie stresu. Możesz też pomyśleć, że jest po prostu niechlujna i obgryzione paznokcie są efektem nudy lub braku dbania o siebie.

A co, jeżeli po zerknięciu na zaniedbane paznokcie ktoś będzie miał podobne zdanie o Tobie? Pewnie Twoja pewność siebie nieco obniży się i będzie Ci niemiło, prawda?

Jak dbać o paznokcie?

Dłonie to wizytówka każdego człowieka – nie tylko kobiety, ale również i mężczyzny. Piękne paznokcie świadczą o ich posiadaczu, że umie o siebie zadbać oraz że potrafi zachować zimną krew w sytuacji dla niego stresującej. Dlatego, gdy chcemy być postrzegani jako profesjonaliści, to regularny manicure jest podstawą, tak samo jak mycie zębów.

By mieć piękne paznokcie wcale nie trzeba iść do salonu urody i płacić dużo pieniędzy. O paznokcie można bez problemu dbać w domu. W tym celu warto zadbać o dietę bogatą w witaminy i minerały – pozwoli ona cieszyć się mocną i lśniącą płytką paznokcia. Ważna jest również kwestia właściwej pielęgnacji. Zaliczamy do niej takie zabiegu jak manicure oraz relaksujące zabiegi, np. regenerująca kąpiel w płatkach nagietka.

Na rynku jest też bardzo szeroka oferta różnorodnych odżywek do paznokci, które pomogą Co pozbyć się problemu rozdwojonych końcówek czy przebarwionej płytki paznokcia. Jednak odżywki to nie wszystko. Bardzo popularne ostatnio jest tzw. olejowanie paznokci. Co to takiego? Już wyjaśniam. To zabieg polegający na smarowaniu paznokci olejkami np. 2 razy dziennie lub moczenie ich w ciepłej mieszance olejków.

Zobacz też: Co niszczy włosy?

Co jednak zrobić, gdy brakuje nam czasu, umiejętności albo chęci na wykonywanie domowej kuracji upiększającej nasze paznokcie? Wtedy można skorzystać z usług profesjonalistów i udać się do salonu, gdzie wykonują usługi manicure.

Poznasz człowieka... po paznokciach jego, czyli piękne paznokcie Twoją wizytówką

Piękne paznokcie uzyskamy już po pierwszym zabiegu parafinowym połączonym z profesjonalnym manicure. Doświadczona kosmetyczka dobierze idealny dla nas kolor oraz kształt paznokcia, a także wypielęgnuje je tak pięknie i starannie, że odzyskasz utraconą, przez obgryzanie paznokci, pewność siebie. Co więcej – zyskasz wizerunek profesjonalisty w oczach innych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.