Rozwód w czasach pandemii

Odseparowana para

Coraz więcej małżeństw decyduje się obecnie na rozwód. Są różne powody tego zjawiska: zdrada, oszustwo, niezgodność charakterów, różnice zdań nie do pogodzenia. Chociaż zdarzają się rozwody, które przebiegają bezkonfliktowo, za porozumieniem stron, a małżonkowie sami potrafią podzielić między siebie zgromadzony majątek, jak również opiekę nad małoletnimi dziećmi, to coraz większą grupę stanowią ci, którzy nie potrafią uniknąć konfliktu. Wtedy niezbędny jest prawnik, zatrudniony przez każdego małżonka, który poprowadzi sprawę rozwodową, udzielając jednocześnie informacji i dbając o dobro rozwodzącego się.

Kiedy potrzebna jest pomoc adwokata?

Oczywiście jeżeli któraś ze stron uważa, że nie potrzebuje zatrudniać adwokata może sama o siebie zabiegać, jednak warto wtedy udać się do radcy prawnego, zatrudnionego chociażby w urzędzie gminy, który udzieli informacji. Porady prawne od niego uzyskane pozwolą na skupieniu się na istotnych rzeczach, a nie na tych mniej ważnych, nic niewnoszących do sprawy.

Jak wygląda procedura?

Po złożeniu dokumentów w sądzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Sąd musi zapoznać się z aktami sprawy, ustalić rozprawę, zapoznać się ze zdaniem każdej ze stron. Dlatego najczęściej, zanim sąd orzeknie rozwód, potrzebne jest kilka, rzadziej kilkanaście rozpraw. Wszystko jest uzależnione od rodzaju sprawy, od majątku zgromadzonego przez małżonków, od zgodności co do podziału finansów i opieki nad dziećmi.

Kobieta i rozwód

Ludzie w dzisiejszym świecie są aktywni zawodowo, przeważnie każde z małżonków pracuje. Co za tym idzie niezależność finansowa pozwala na podjęcie odważnych kroków, w sytuacji małżeństwa, które posiada problemy. Czasy kobiet będących na utrzymaniu męża, zastraszanych przez niego, nie mających środków finansowych na utrzymanie siebie i dzieci, odeszły. Dzisiaj kobiety są równie dobrze wykształcone, co mężczyźni, płeć już nie ogranicza ich zawodowo, a więc nie boją się walczyć o swoje. W razie kłopotów nie zamykają się w sobie, a walczą o dobro swoje i dzieci.

Złamane serce

Życie po rozwodzie

Rozwodnicy stanowią znaczącą część naszego społeczeństwa, jest to widoczne zwłaszcza w miastach. Ważne jest to, aby w momencie podjęcia decyzji o rozwodzie mieć świadomość, że nie jesteśmy z tym sami, że stać nas na prawnika, który w sposób fachowy przeprowadzi nas przez niuanse prawne i pomimo niewątpliwego cierpienia i zawiedzionych nadziei pokładanych w małżeństwie uda się nam wyjść na prostą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.