Rumieńce i spierzchnięte usta częstymi problemami zimą

Rumieńce i spierzchnięte usta częstymi problemami zimą

Współcześnie bardzo wiele osób ma problemy ze skórą zimą. Dzieje się tak z różnych względów i dotyczy różnych części ciała. Jednak okazuje się, że można to powstrzymać na wiele sposobów. Jak zwalczyć rumieńce i spierzchnięte usta?

Wpływ niskiej temperatury na naszą skórę

Najczęstszym problemem podczas dużych mrozów są kłopoty z suchą skórą, która przy bardzo niskiej temperaturze nie może sama dbać o swoją powierzchnię. Dzieje się tak z wielu powodów. Szczególnie dokuczliwa jest zaczerwieniona twarz, która tak naprawdę oznacza to, że pękają naczynka. Jest to niebezpieczne i może doprowadzić do tego, że już zawsze, niezależnie od pogody będzie się miało coś na wzór rumieńca na twarzy. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych kremów na mróz i pękające naczynka.

Sprawdź: Co niszczy włosy?

Spierzchnięte usta – jak zwalczyć ten problem?

Inną sprawą są spierzchnięte usta, które powstają najczęściej zimą, ale nie tylko, gdyż jesienią, czy wiosną może pojawić się ten sam problem. Wszystko przez wiatr, czy mróz, a kiedy jeszcze dana osoba zje coś lub wypije na dworze, kłopot z ustami jest gwarantowany. Nie pozostaje, więc nic innego, jak zastosować kilka sprawdzonych sposobów.

Co na spierzchnięte usta? Najłatwiejszym sposobem jest zakupienie po prostu specjalnych pomadek ochronnych, które można znaleźć w każdej drogerii, a często nawet w sklepach spożywczych. Trzeba wtedy pamiętać, aby używać je przed każdym wyjściem na powietrze, ale najlepiej na początku także w pomieszczeniu. W ten sposób będzie można wyeliminować ten problem, jednak będzie to wymagać czasu i częstego stosowania.

Innym sposobem jest, choćby stosowanie na usta specjalistycznych balsamów takich jak np. balsam do ust na zimę od Nivea lub Tisane od Herba Studio, czy maści. Jednak są one dużo droższe, ale za to mogą zadziałać szybciej. Rzadziej stosowaną alternatywą jest używanie miodu na usta, który pomaga nawilżyć usta i odbudować ich powierzchnię.

Czasem bywa też tak, że usta schną, kiedy brakuje w organizmie jakiś konkretnych witamin, czy minerałów. Dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednią suplementację, aby nie dopuścić do takiej sytuacji w przyszłości oraz wyeliminować ją w chwili obecnej. Dzięki tym rozwiązaniom można pozbyć się problemu z ustami na zawsze.

Sprawdź: Napój izotoniczny – domowy sposób

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.