Ślub na horyzoncie – jak zorganizować ślub i o czym pamiętać?

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Mówi się, że od tego dnia, kiedy przed ołtarzem powiecie sobie „tak” wszystko zaczyna się od nowa, rozpoczyna się nowy rozdział w Waszym życiu. W końcu nie będzie to życie tylko w pojedynkę, tylko z kimś będziecie dzielić swój los, będziecie pisali wspólną życiową książkę.

Ślub na horyzoncie - jak zorganizować ślub i o czym pamiętać?

Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Jak zorganizować ślub? Od czego zacząć? Co trzeba przyszykować?

Wyznaczenie daty ślubu

Jeżeli jesteście już po zaręczynach, to warto najpierw wyznaczyć datę, która będzie dla Was najbardziej odpowiednia. Wiosenno – letnie miesiące cieszą się największą popularnością, ze względu na pogodę oraz na szansę, że raczej nie będzie padał deszcz (który może bardzo dużo zepsuć). Jeżeli macie już ustaloną datę, to warto udać się wpierw do Kościoła, czy też do urzędu, aby mogli dla Was zarezerwować ten termin.

Poszukiwanie sali

Zaraz po załatwieniu urzędowo – kościelnych formalności warto zabrać się za poszukiwanie sali. Nawet jeżeli termin Waszego ślubu przypada dopiero za dwa lub nawet trzy lata. W obecnych czasach wiele miejsc ma rezerwację z góry, z takim właśnie wyprzedzeniem. Jeżeli więc macie z góry upatrzoną jakąś restaurację, czy też salę, nie zwlekajcie z tym, ponieważ możecie potem nie dostać się do tego miejsca.

Fotograf, zespół…

organizacja ślubu muzyka zespół

Dobry zespół potrafi rozkręcić każdą zabawę weselną

Tak samo sprawa ma się z fotografem oraz z zespołem. I oni mają bardzo często zaklepany terminarz na kilka lat do przodu, warto więc z góry umówić się i podpisać umowę. Dzięki temu będziecie wiedzieli, że macie zaklepane już trzy najważniejsze sprawy i będziecie mogli z czasem zabrać się za następne punkty z Waszego kalendarza przedślubnego.

Przystrojenie kościoła

Organizacja ślubu obejmuje również przystrojenie kościoła. Bardzo często księżą w gestii Narzeczonych zostawiają przystrojenie ławek, specjalnych krzeseł dla przyszłych małżonków. Musicie przejrzeć ofertę kwiaciarni z Waszych miast, aby wiedzieć jakie są mniej więcej ceny i jakie są ich propozycje. To warto załatwić jakieś pół roku przed ślubem.

Suknia ślubna

Podczas ślubnych przygotowań nie zapomnijcie również o Waszych strojach. Suknia, w której wystąpi Panna Młoda, ma być najpiękniejsza, najcudowniejsza. Warto więc poszukiwania zacząć również pół roku przed wyznaczoną datą, aby na czas ją znaleźć. Na ogół takie poszukiwania trwają długo, dlatego warto przeznaczyć na to odpowiednia ilość czasu. Panowie szybciej znajdują garnitur, więc mogą zrobić to na trzy miesiące przed ślubem.

Do szczegółów, o które musicie zadbać organizując ślub należy również rezerwacja auta oraz zaplanowanie listy prezentów, które chcielibyście otrzymać w ten najważniejszy dzień.

Z uwagi na ogrom rzeczy, które trzeba przygotować do ślubu coraz więcej osób decyduje się skorzystać z pomocy profesjonalistów, czyli firm specjalizujących się w organizacji ślubów. Dzięki temu z naszych barków spada wiele problemów, takich jak zamówienie i odbiór sukni czy ustalanie szczegółów dotyczących wystroju sali weselnej.

Na rynku znajdziemy również firmy specjalizujące się w konkretnych typach ślubów, czyli na przykład takie które oferują organizację ślubów zagranicznych – jedną z takich firm jest popularna Euforia Team.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.