Tanie podróże – jak to zrobić?

Zbliża się zima, chociaż pogoda za oknem nie daje nam tego po sobie poznać. W ramach odpoczynku od nawału pracy chciałabym Wam przedstawić moje pomysły na tanie podróże. Jeśli chcesz poznać kilka sposobów na oszczędzenie pieniędzy podczas wakacyjnych wojaży, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

tanie podróże człowieka z plecakiem

Tanie podróże – transport

Planując swój wyjazd pewnie zastanawiacie się jaki środek transportu wybrać. Możliwości jest kilka i o dziwo każda z nich może nas kosztować grosze.
1. Samolot- tak, podróż samolotem wcale nie musi być droga. Warto śledzić popularne linie lotnicze na kanałach społecznościowych, gdyż bardzo często pojawiają się tam promocje. Są też strony internetowe, na których możemy wyszukiwać tanie loty. Zdarza się, że bilet w dwie strony np. do Oslo kosztuje nie więcej niż 70 zł.
2. Autobus- w tym przypadku również polecam śledzić portale społecznościowe, ponieważ bardzo często przewoźnicy organizują promocje na przejazdy krajowe i zagraniczne, a wtedy bilet do Wiednia czy Pragi możemy kupić dosłownie za kilka złotych. Ponad to pierwsze i ostatnie miejscówki w autobusie są do nabycia w niższych cenach.
3. BlaBlaCar- portal, na którym kierowcy umieszczają swoje trasy na dany dzień. Tym sposobem możemy podróżować samochodem przy kosztach niższych, niż podczas jazdy w pojedynkę.
4. Autostop- opcja dla odważnych. Nie kosztuje nas nic, ale trzeba być bardzo ostrożnym. Najlepiej łapać stopa, kiedy ma się towarzysza podróży.

Noclegi – przecież trzeba mieć gdzie spać

Jeśli podróżujemy latem i nie straszne są nam polowe warunki, świetnym rozwiązaniem jest pole namiotowe. W wielu miejscach możemy znaleźć na nich miejsce w bardzo niskiej cenie, a przy okazji zaoszczędzić też na stołowaniu się w restauracjach, jak przygoda to przygoda! 😉
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest Couchsurfing. Jest to platforma, na której możemy znaleźć (jak i zaoferować) nocleg w praktycznie każdym miejscu na świecie. Dodatkowym atutem tej opcji jest to, że poznajemy miejscowych ludzi, którzy przy okazji mogę pomóc w rozplanowaniu zwiedzania, doradzić co warto zobaczyć, gdzie warto pójść. Często najbardziej atrakcyjne miejsca w danym kraju nie są popularne wśród turystów. Ponad to mamy okazję podszlifować język, wymienić się poglądami z mieszkańcami innych krajów, a co najlepsze- poznać wspaniałych ludzi.

A czy Wy macie jakieś sposoby na tanie podróże? Jeśli wiecie jak jeszcze można zaoszczędzić podczas odwiedzania wspaniałych miejsc, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.