Tour de Pologne 2016 – trasa i utrudnienia w ruchu

Tour de Pologne

Źródło: tourdepologne.pl

Wyścigi Tour de Pologne to niewątpliwie wielkie święto kolarstwa. Jako, że jestem mieszkanką Katowic, to nie mogę nie dodać wpisu o odbywającym się 73. wyścigu na terenie mojego miasta. W niniejszym artykule dowiecie się, jaka jest całkowita trasa Tour de Pologne 2016 oraz gdzie będą utrudnienia na drogach w Katowicach.

Trasa Tour de Pologne

Całkowita długość trasy obejmuje 1200 km.

Etapy TdP (odbywające się w dniach 12.07 – 18.07.):

  1. Radzymin – Warszawa (135 km)
  2. Tarnowskie Góry – Katowice (153 km)
  3. Zawiercie – Nowy Sącz (240 km)
  4. Nowy Sącz – Rzeszów (218 km)
  5. Wieliczka  – Zakopane (225 km)
  6. Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (194 km)
  7. Kraków – Kraków (25 km)

Uczestnicy tego wydarzenia sportowego pojawią się w Katowicach 13 lipca około godziny 16:49 – przy pętli Słonecznej. Z tego miejsca trasa będzie obejmować prawie 15-kilometrowa pętla na terenie miasta – kolarze pokonają ją aż pięciokrotnie. Największa dawka emocji będzie na końcu trasy, czyli obok Spodka. Tam zawodnicy osiągną prędkość nawet 80 km/h. Koniec trasy nastąpi około godziny 18:38. Kilka minut później nagrodzeni zostaną zwycięscy.

 

mapa 2 etapu tour de pologne

Źródło: tourdepologne.pl

 

Utrudnienia na drogach w Katowicach

Z powodu Tour de Pologne 2016, zdecydowano, że w dniach 11-13.07.16 r. zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego – dotyczy to ulic w centrum miasta. Obowiązuje też tam zakaz parkowania pojazdów. W przypadku nie zastosowania się do zmian, zaparkowane samochody znajdujące się w strefie Tour de Pologne będą usuwane, a koszt poniesie właściciel pojazdu.

Zakaz parkowania tyczy się:  ul. Sokolskiej, Dobrowolskiego, Warszawskiej, Bankowej, Uniwersyteckiej, Góreckiego, Lotnisko, Meteorologów, Poniatowskiego, Mikołowskiej, Gawronów, Moniuszki, Skargi, Szkolnej, Francuskiej, Dudy-Gracza, Matejki, Granicznej, Kościuszki, Ceglanej, Olimpijskiej oraz alei Korfantego i placu Wolności.

W środę (13.07.2016r.) jeżeli nie możecie wziąć jednodniowego wolnego, to najlepszą opcją na dostanie się do centrum Katowic będzie pójście pieszo lub przejazd na rowerze bądź pociągiem. Możliwy jest wtedy darmowy przejazd kolejowy (Kolejami Śląskimi) za okazaniem dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego podczas kontroli biletów.

Bezpłatne badania w związku z Tour de Pologne

W tegorocznym święcie kolarstwa udział brać będzie wyjątkowa drużyna – Team Novo Nordisk. Zespół składa się jedynie z zawodników chorujących na cukrzycę. Mają oni na celu stać się inspiracją dla osób z cukrzycą, dać im motywację do działania i udowodnić, że można wiele osiągnąć pomimo życia z chorobą przewlekłą.

Z tego względu na TdP, miasto oferuje bezpłatne badania poziomu cukru w dietobusie, jak i również z konsultację podologiczną, czyli badanie stopy cukrzycowej. Co więcej, ciekawą atrakcją będzie symulator rowerowy, dzięki któremu można poczuć się jak zawodnik Tour De Pologne. Dla najmłodszych zaplanowano kącik zabaw.

Z pewnością jest to wielkie wydarzenie sportowe, które wzbudza wiele emocji zwłaszcza wśród miłośników kolarstwa. Nie zapominajmy jednak o utrudnieniach drogowych w centrum Katowic, gdyż niepotrzebnie poniesiemy dodatkowe koszta.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.