Wybielanie zębów – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Wybielanie zębów to zabieg, który stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Na rynku pojawiło się wiele specyfików, których producenci obiecują spektakularne efekty. Niestety często na obietnicach się kończy. Nie da się ukryć, że najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze metody wybielania zębów to te, które wykonujemy u dentysty. W dzisiejszym artykule opiszemy jakie metody wybielania oferują gabinety stomatologiczne oraz co warto wiedzieć o każdej z nich. 

wybielanie zębów efekty

Wybielanie zębów lampą

W gabinetach dentystycznych możemy skorzystać z profesjonalnego urządzenia, jakim jest lampa Beyond. Jej światło w połączeniu ze specjalnym żelem jest w stanie wybielić zęby nawet o 14 tonów. Jest to metoda, która pomaga osiągnąć duże efekty w szybkim czasie. Niestety jest też dosyć kosztowna. Za sesję wybielania trzeba zapłacić od 1000 – 1500 zł w zależności od gabinetu. Zabieg trwa około 60 minut i bardzo często już jedna wizyta pozwala osiągnąć oczekiwany efekt, który widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Wybielanie lampą Beyond nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne jednak, aby wszystkie zęby były wyleczone. Warto także przed zabiegiem skorzystać z piaskowania lub skalingu. U osób, które nie palą papierosów i nie piją przesadnie dużo kawy efekty mogą utrzymać się nawet kilka lat. Po wybielaniu lampą obowiązuje tzw. biała dieta. Przez minimum 48h powinniśmy ograniczać się do jedzenia „białych” niebarwiących pokarmów. Np. białego chleba, jajek, jogurtów naturalnych itp. Zdecydowanie należy unikać kawy, czerwonego wina, buraków, jagód itp. Przez kilka godzin zęby mogą być nieco nadwrażliwe.

Wybielanie zębów metodą nakładek

Alternatywną metodą dla lampy Beyond jest wybielanie zębów nakładkami. Nakładki te są wykonywane w gabinecie stomatologicznym specjalnie dla naszych zębów. Ponadto dentysta dobiera specjalny preparat o odpowiedniej mocy, który należy stosować w okresie wybielania. Metoda ta jest znacznie bardziej czasochłonna niż poprzednia. Wymaga także samodyscypliny, gdyż o nakładkach należy codziennie pamiętać. Nakładki ze specjalnym żelem nosi się przez kilka tygodni przez ilość godzin zaleconą przez lekarza. Metoda ta jest równie skuteczna, a jednocześnie tańsza niż wybielanie zębów lampą Beyond. W zależności od gabinetu ceny takiej kuracji wahają się w granicach 500-800 zł.


Interesuje Cię wybielanie zębów? Centrum stomatologiczne ATRIA – dentysta Katowice zaprasza!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.